Tradiční čínská medicína. Masáže

Provoz

Změna provozovny!  -  Františkánské nám. 36/4 Cheb

 

*

Terapie Tradiční čínskou medicínou, fytoterapie, čínské masáže Tuina, klasické regenerační a rekondiční masáže. Prodej bylin a bylinných přípravků.

  • Tuina

Kontakt / otvírací hodiny

Petr Pavelec

 Cheb 35002

tel: 736 236 896

email: info@cinskydrak.info

Otvírací hodiny: Pondělí - pátek po objednání. 

Ceník

Diagnostika:                     700,- Kč (diagnostika, dietetický návrh, plán léčby)

Čínská masáž Tuina:       700,- Kč / cca 1h

                                          400,- Kč / naplánovaná návštěva v cyklu terapií

Klasická Masáž:             600,- Kč / 1h (regeneračnín rekondiční, sportovní)

                                         300,-Kč / 1/2h

Masáž Lávovými kameny:  800,- Kč

 

Masáž pro podniky, sportovce, sportovní kluby, na závodech:  individuální ceny.

Tradiční čínská medicína

Celostní přístup v pojímání člověka - člověk je chápán jako součást vesmíru - jako buňka ve větším organismu, která je s ním spojena a podléhá stejným zákonům jako celý vesmír. Stejná jednota platí i uvnitř lidského těla, kde jsou jednotlivé části propojeny a vzájemně se ovlivňují.

Léčba na základě detailní diferenciální diagnostiky, tj. postupu k určování aktuálního stavu fungování organismu a určování příčin onemocnění. Zdravý člověk, jako celek, a jednotlivé orgány, jako jeho části, se navenek projevují určitými příznaky. Při onemocnění jsou některé z nich atypické a signalizují nerovnováhu nebo chorobu. Detailní diagnostika umožňuje nalézt základní příčinu disharmonie a poté ji i cíleně léčit.

Hlavní metoda kterou aplikuji je čínská masáž Tuina. Doplňuji ji o další metody tradiční čínské medicíny jako Fytoterapie (bylinná léčba), reflexolgie, moxování, baňkování, Dietetika, komplexní řešení životosprávy, doporučení cvičení, ukázky cviků.

Masáže Tuina

  • Tuina využívá diagnostických metod čínské medicíny a na základě důkladné diagnózy je provedena masážní technika (většinou sled technik) směřující k nápravě dynamiky energie qi (čchi) v organismu a tím je docíleno uzdravení či zmírnění příznaků choroby.
  • V čínské medicíně má tuina nepostradatelnou roli a je to vedle akupunktury, dietetiky, fytoterapie plnohodnotná léčebná disciplína čínské medicíny.
  • Masáže tuina se provádějí často přes oblečení na lehátku či na židli.
  • Cílem masáží tuina je obnovit tok qi (čchi) v drahách (meridiánech) a tak navrátit zdraví organismu.
  • Masáží se působí na celé tělo, na postižené místo a také na jednotlivé akupunkturní body.
  • Masáže tuina jsou dobrou prevencí jakýchkoli onemocnění.
  • Masáže tuina se používají i pro léčbu dětí - jak pro léčbu akutních onemocnění tak i pro řadu chronických problémů či problému s vývojem dítěte atd.

Masér / Terapeut

Petr Pavelec

Absolvent tříletého studia na Evropské škole Tuiny při 1. škole tradiční čínské medicíny, Certifikovaný masér, Člen Československé Sinobiologické společnosti,  Certifikovaný instruktor Wushu Taiji. Je členem ČCČC (České centrum tradičních čínských cvičení).